Jak se dělá auto Aimtec
Zkuste si složit své vlastní auto! Dodáme vše Just in Sequence
Kontaktujte nás

Logistika v automotive je náročná, vše musí zapadat
Staráme se o kompletní integraci dodavatelského řetězce. Nedodáváme jen částečná řešení, ale celý business koncept – Supply Chain Management (SCM). Dokážeme integrovat řadu různých komponent a ERP řešení.

 

Na začátku byla zelená louka. Společnost SAPE Bohemia donedávna dodávala automobilce dva díly: nádrže a výfuky. Stačilo jí k tomu pár lidí a jednoduchý IT systém. Pak přišel požadavek na zabezpečení sekvenčních dodávek dvanácti výrobků. Zadání přišlo v srpnu, testovalo se v listopadu a v prosinci se rozběhly první dodávky. Implementace takto velkého projektu se prolínala se stavbou
haly. Jednalo se o řízení skladu, EDI komunikaci a řízení dodávek. To vše integrováno v jednom komplexním řešení. Systém řízení skladu spolu s JIT říká, jak díly z dodávek přeskládat a odeslat. EDI komunikace se stará o napojení partnerů. Dohromady to celé funguje v reálném čase.
Co bylo potřeba udělat:

C1
C2
C3

Systém má díky napojení na EDI přehled, které díly jsou na skladě a jaké je potřeba dodat. V komunikaci se používá množství formátů, které systém musí zvládat číst. Všechny zprávy se přenášejí šifrovaně.

 

 

Informovanost o přesném stavu skladu

Zjišťování stavu skladu je snadné. Komponenty se vychystávají přesně na kus a není problém zjistit, kde konkrétní položku najít.

Personální úspora

Sekvenční proces bez chyby na 12 paralelních pracovištích by bez podobného systému vyžadoval mnoho lidí.

Snadné a efektivní řízení skladu

Systém řízení skladu DCIx WMS zvládá udržovat maximální průchodnost skladu, optimalizuje vychystávání a vytíženost zaměstnanců.

Redukce reklamací

Nižší počet chybných dodávek nebo vadných dílů a snížení rizika pokut od zákazníka.

Komplexita

V jedné aplikaci je JIS (sekvencování) i WMS (řízení skladu). Oba moduly pracují se stejnými daty a je nutné spravovat pouze jeden systém.

Flexibilita řešení

Od klienta přichází velké množství požadavků na změny. V původním systému by se musely modifikace programovat s velkým rizikem chyby, které není u dodávek JIS přípustné.

 

Připravenost na různé automobilky
Potřebujete být připraveni pro dodávky různým automobilkám? Známe požadavky na JIT různých výrobců a máme předpřipravené šablony, na jejichž základě lze dodávky provádět.

Dodávky přesně na čas
Systém řízení dodávek DCIx JIT zvládá dodávky v požadované sekvenci přímo na montážní linky automobilek. Zajistí správnost modulu, jejich pořadí v kontejneru i pořadí kontejnerů v kamionu. Pro zajištění bezchybnosti systém uplatňuje řadu kontrolních bodů od přípravy dílů s využitím mobilního snímání čárových kódů nebo RFID tagů.

Náš svět kromě aut: podívejte se na příběh Caroliny z Pepsi
Navštívit Carolinu

V automotive jsme doma

AKT, Alfmeier, Aisin, Asmo, Continental Automotive, Denso, Dongwon, Dura, Faurecia, Fremach, Futaba, Grupo Antolin, Hanil E-hwa, HP Pelzer, Henniges, IAC Group, Koito, KYB Manufacturing, Lear Corporation, Magna, Matador, Mitas, PHA Czech, RF, Rieter, Robert Bosch, Soliver, TI Automotive, Tokai Rika, Toyoda Gosei, Worthington, ZF, Johnson Controls.

Rollout management

Dokážeme řešení úspěšně implementovat v dalších pobočkách a přesvědčit mateřskou centrálu o přínosech a výhodách, když se rozhodne pro nás. Příkladem je řešení WMS v závodech Johnson Controls, Lear Corporation, TI Automotive.

Podpora 24/7

Automobilový průmysl je vysoce náročný segment. Výroba se nesmí zastavit a dodavatelé musí být schopni neustále reagovat na aktuální a zpřesňující se požadavky automobilek. Pokud je potřeba, jsme k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Reagujeme do hodiny.

Jsi člověk?

Vložte do políčka součet 10 + 10 jako důkaz, že jste človek.
Petra Troblová
Marketing Manager
AIMTEC a. s.
Hálkova 32
301 22 Plzeň
Česká republika

GSM: +420 724 284 141
Tel.: +420 377 225 215

petra.troblova@aimtec.cz
www.aimtec.cz
Map On