Příběh Caroliny Aimtec
Chcete limonádu doplnit něčím ostřejším? Domluvíme se!
Kontaktujte nás

Řízení skladu není jednoduché a je lepší ho přenechat elektronickým mozkům

Skladové hospodářství lze dělat intuitivně, stačí mít dobrého pamatováka a po ruce papír s tužkou. Ti nejvíce pokrokoví dokonce používají Excel. Opravdu si to myslíte? Skutečně efektivní řízení dokáže sklad zrychlit o desítky procent! Skladníci a operátoři by neměli přemýšlet nad tím, co vyzvednout dříve nebo později. To za ně udělá počítač. Ušetří tak čas a peníze a vyvarují se chyb.

 

Aimtec pomohl zlepšit řízení skladu u firmy PEPSICO ve výrobním závodě v pražských Vysočanech. Projekt trval půl roku a nebyl jednoduchý. Zaváděly se nové logistické procesy i nový systém. Dělala se řada programových úprav a rozsáhlé vývojové práce. Prostředí ve firmě je multikulturní, to také úkol neusnadňuje. Přitom bylo potřeba systém rozběhnout do ostrého provozu v nepřetržité třísměnné produkci!

Jak to začalo? Globální management Pepsi hledal pro vysočanský závod řešení, jak efektivněji řídit sklad. Ve výběrovém řízení uspěla společnost Aimtec se svým řešením SappyWMS, které funguje na platformě SAP ERP.

Hlavní požadavky:

Dodržování FIFO a FEFO - doporučení zboží automaticky podle požadavků
Bezchybná expedice - online informace a kontrola dodržování standardů
Optimalizace využití skladu - informace pro lepší rozhodování

Řízení skladu Pepsi je založeno na manipulačních jednotkách. Každá položka má své číslo, ke kterému se sleduje hromada údajů (šarže, expirace, datum výroby, množství, balicí předpis). Každý pohyb je sledován čtečkami čárového kódu a nic neunikne. Zlepšilo se doplňování, expedování, a inventury jsou teď hračka. Celková roční úspora nákladů v oblasti skladování a manipulace se zbožím dosáhla 2,4 mil. Kč. To už se vyplatí! A pokud se ptáte na konec celého příběhu? Rozběhli jsme další sklad PEPSICO v Teplicích nad Metují a podíváme se na zoubek i do zahraničních závodů ve slovenských Malackách a dokonce v maďarském Soroksáru!

 

Zvýšení kapacity

Systém na skladové prostory bedlivě dohlíží, dokáže je lépe využít a zvýšit kapacitu skladu až o 60 %. Pro něj je srovnání zboží tetris. Pro člověka horor!

Lepší využití prostoru

Každý sklad má skryté možnosti, jak jej lépe využít. Ať už je to záležitost techniky nebo výpočtů, je to moc užitečné!

Zvýšení průchodnosti

Mise: Mistrně umisťovat položky tak, aby se dopředu počítalo s naskladněním a vyskladněním a operátoři měli vždy co nejkratší cestu. Průchodnost skladu lze zvýšit až o 30 %.

Rychlé zaškolení pracovníků skladu

Skladový systém je jako maminka, když jsme byli malí. Říká, co dělat a kdy. Noví lidé se rychle zaučí, a když někdo onemocní, bude snadné ho zastoupit.

Lepší zpětná dohledatelnost

Od příjmu materiálu, přes výrobu po expedici, nic není ponecháno náhodě. Na vše se lze zpětně podívat a zákaznické audity jsou hračka.

Snížení nákladů na inventury

Měsíční a cyklické inventury jsou jako blesk a levnější až o 80 % Porovnání stavu v určité části nebo v celém skladu je rychlé, přesné, bez zbytečné práce kolem.

Snížení počtu reklamací

Systém ví, kam co patří a minimalizuje chyby. Proto víte, že zákazník vždy dostane, co si objednal. Reklamace nejsou jen práce navíc, ale škodí reputaci firmy! Na montážní linku automobilky nemůžou jít díly v jiném pořadí. A my to víme, protože s tím automobilkám pomáháme.

 

Důležité jsou všechny související procesy.

Manažeři v distribučních skladech vědí, že vše souvisí se vším. Proto musí správně fungovat mnohem více procesů, než by se u skladu na první pohled mohlo zdát. Chceme, aby všechno zapadlo do sebe. Nejde jen nasadit IT, ale i poradit, jak má celek fungovat.

 

Řešte zdroje problémů, ne příznaky.

Pokud jsou procesy špatně nastavené, nepomůže sebelepší technologie. Proto se zaměřujeme na řešení problémů.

Co se trochu povozit? Pomohli jsme SAPE s díly pro auta.
Do světa motorů!

Nejvíce skladových projektů v ČR a SR

PEPSICO, KOH-I-NOOR, Outdoor Concept (Hannah), Sportisimo, Plzeňský Prazdroj, Jan Becher – Karlovarská Becherovka, Pivovary Staropramen, Lobkowiczký pivovar, CEVA Logistics, Martek Medical, Adler a další.

Řešení pro SAP i jiné platformy

Máte ve firmě SAP? Budeme řídit sklad přes něj pomocí našeho řešení SappyWMS postaveném na platformě SAP ERP. Máte jiný informační systém? Nevadí. Nasadíme logistické řešení DCIx WMS, které bude úzce integrováno s vaším ERP.

Jsi člověk?

Vložte do políčka součet 2 + 10 jako důkaz, že jste človek.
Petra Troblová
Marketing Manager
AIMTEC a. s.
Hálkova 32
301 22 Plzeň
Česká republika

GSM: +420 724 284 141
Tel.: +420 377 225 215

petra.troblova@aimtec.cz
www.aimtec.cz
Map On
<